Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové v městečku Krupka na Teplicku. K nápravě škod byli povoláni naši technici, kteří se okamžitě pustili do vysoušecích prací. Díky rychlému a odbornému zásahu mohli zaměstnanci a žáci školy znovu plně využívat všechny prostory školy již na začátku školního roku.

V květnu tohoto roku došlo v Základní škole Boženy Němcové v Krupce k prasknutí přívodní hadičky k WC ve druhém podlaží školy a následnému vytopení nemalé části budovy. Vodou byla zasažena jedna učebna, družina a chodba v prvním podlaží a část přízemních prostor, ve kterých se nachází chodba, sociální zařízení a tělocvična.
Pro fungování místní základní školy je ve městě využívána starší zděná budova, jejíž stropy jsou tvořeny klenbami s násypy a dřevěným záklopem. Podlahy jsou ve většině prostor pokryty parketami a PVC nášlapnou vrstvou.

Rychlý zásah techniků zabránil dalším nenávratným škodám

Poté, co zaměstnanci školy odstranili příčinu havárie a zjistili rozsah všech škod, byli na pomoc povoláni technici společnosti MIBAG, kteří se prakticky okamžitě do Krupky vydali a zhodnotili, v jakém stavu se objekt nachází. Po vyřízení všech nezbytných administrativních úkonů a zdokumentování rozsahu škod se naši odborně vyškolení technici ihned pustili do odstraňování poškozených parket a palubkové podlahy v tělocvičně. V učebně a družině vyklidili násypy a zahájili vysoušecí práce pružného roštu v tělocvičně pomocí středotlakých turbín.

Ve všech místnostech zasažených vodou byla oškrábána malba a degradovaný štuk. Pro vysoušecí práce byly použity kondenzační vysoušeče a středotlaké turbíny. Díky okamžitému odbornému zásahu a rychlému zahájení vysoušení zabránili pracovníci společnosti MIBAG dalším velkým škodám.

MIBAG zajistil hladký průběh všech vysoušecích i administrativních prací

Kromě odstranění všech poškozených částí zdiva, stropů a podlah a zahájení odborných vysoušecích prací se naši zaměstnanci postarali také o potřebnou administrativu. V průběhu zásahu došlo ke konkrétnímu upřesnění rozsahu škod. Po celou dobu naši pracovníci pomáhali vedení školy také s řešením události s pojišťovnou tak, aby byly zajištěny všechny potřebné dokumenty a aby došlo k hladkému průběhu veškeré komunikace.

V průběhu vysoušení byly hodnoty vlhkosti v objektu zasaženém vodou průběžně měřeny. Jakmile klesly na požadovanou přijatelnou úroveň, zahájili technici závěrečné kompletační práce.
Díky profesionálnímu technickému vybavení a zkušeným odborníkům, kteří se podíleli na jednotlivých pracích v průběhu zásahu, se mohli zaměstnanci a žáci školy v září vrátit do kompletně opravených prostor.

Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru