Odstranění vlhkosti

odstranění vlhkosti

O odstranění vlhkosti je potřeba mluvit zejména po vodovodních haváriích a povodních. Vlhké zdivo se objevuje také v historických objektech, starých budovách a sklepech, kdy je hlavním viníkem spodní voda. Spodní voda v okolí často bývá nad úrovní podlahy sklepu, a proto voda často prosakuje skrz cihlové pórovité zdivo. Další možností vlhkosti zdí ve sklepních prostorách může být kondenzace vodních par na stěnách sklepů, které nejsou dostatečně větrané. Ve vlhkých sklepních prostorách se téměř vždy tvoří plísně na stěnách. Tyto plísně mohou být zdraví nebezpečné a velmi často jsou původcem alergií či nemocí.

Vlhkost – bolest domů s historií…

Podle statistických údajů je až 70% domů postavených před 1. světovou válkou a 30% domů postavených mezi válkami je nadměrně vlhkých. Moderní byty a domy jsou tohoto problému z velké části ušetřeny. Vlhkost zdiva či celého objektu se nemusí týkat pouze starších domů, může být také následkem záplav či vodovodní havárie. Ovšem i tato nepříjemnost se dá vyřešit. MIBAG Sanace má ve svém portfoliu dlouhou řádku staveb, které vlhkosti zbavil jednou pro vždy.

Odstranění vlhkosti s odborníky

Správné a efektivní vysoušení vlhkého zdiva, celých objektů nebo jen podlah a stropů je běh na delší trať. Vždy je dobré se obrátit na odbornou firmu. Ze zkušeností víme, že není dobré pokoušet se vlhkost odstranit svépomocí. Před započetím sanačních prací je vždy klíčové odhalit příčinu vlhnutí zdiva a na základě tohoto poznatku zvolit optimální a nejúčinnější řešení.

Při snaze ušetřit finance za sanační práce provedené odbornou firmou, se mnoho lidí snaží vlhké zdi nebo omítky opravit sami. Ve většině případů se ale po čase obrátí na profesionály, protože vlhkost ze zdí nevypudili dostatečně. Průvodním znakem neodborného laického zásahu bývá opadávání omítek, tvoření puchýřů na omítkách, nebo se opětovně objeví plísně či mapy, které jsou taktéž znakem nedokonalého odstranění vlhkosti.

Tým profesionálů z MIBAG Sanace Vám pomůže se sanačními pracemi, poradí si s odstraněním vlhkosti ve Vašem objektu, navrhne nejlepší možné řešení sanace a vysoušení

Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru