Adsorpční odvlhčovače

Pokud budete využívat adsorpční odvlhčovače, je velice důležité dbát na to, aby byl zabráněn přístup vzduchu do místnosti a z okolí. Jedině tak mohou odvlhčovače odvést 100% práci. Je zapotřebí utěsnit všechny otvory v místnosti a nevětrat. Tento typ odvlhčovače můžete využít při jakékoli havarijní události, ať už se jedná o povodně, požár či vytopení sousedem. Lze jej použít i při vysoušení novostaveb. Své uplatnění najdou také v případě potřeby udržet v místnosti konstantní vlhkost. Speciální odvlhčovače jsou tedy vhodné pro více rozličných událostí a vysoušení je tak velice účinné.

Jak adsorpční odvlhčovače fungují?adsorpční odvlhčovače

Pokud chceme, aby odvlhčovače odvedly co nejefektivnější práci a vysoušení bylo efektivní, je třeba v místnosti udržovat teplotu mezi 20 až 30 stupni Celsia. Pokud se do místnosti, kde odvlhčovače provádí svou práci, musí vstoupit, tak jedině pro nádobu s vodou, která se musí po nějakém čase vyprázdnit. Adsorpční odvlhčovače Vám tedy zajistí tu nejvyšší účinnost při vysoušení místností. Princip adsorpční odvlhčovače pracuje na principu rotujícího odvlhčování. Během toho, co válec odvlhčovače rotuje, probíhají v něm dva oddělené vzduchové proudy. V jednom proudu je vzduch, který z odvlhčovače vystupuje díky sušícímu přípravku. V druhém proudu odvlhčovače, je sušící přípravek kontinuálně díky teplému vzduchu regenerován a vypotřebovaná energie je získávána jako teplo zpět. Význačnou předností této metody, je získávání velmi nízkých hodnot vlhkosti při ustáleném výkonu i při nízkých teplotách.

Nepostradatelnou výhodou adsorpční odvlhčovače je jeho bezhlučnost. Velmi oceňovaná výhoda je také bezobslužný provoz odvlhčovače.

Potřebujete si adsorpční odvlhčovače objednat?

Přejděte na stránku ceník adsorpčních vysoušečů/odvlhčovačů a vyplňte formulář.

Navštivte také


Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

8.9.2017 - Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

24.8.2017 - Sanace po požáru liberecké Severochemy

V květnu tohoto roku došlo v areálu firmy Severochema Liberec […]

12.8.2017 - Sanace po požáru hotelu v Praze

V Praze došlo k požáru plastového zakrytí lešení na vnější […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru