Jaké odvlhčovače zvolit?

Vhodné odvlhčovače vzduchu se volí podle toho, do jak velikého prostoru jej chcete použít. Vyberete tedy takové odvlhčovače, které budou mít na větší místnost ten správný výkon. Jaké odvlhčovače zvolit závisí na více faktorech. Jsou jimi teplota a vlhkost v místnosti. Komplexně se dá tedy říci, že pokud zvolíme odvlhčovače, které mají vyšší výkon, bude čas vysoušení kratší. Pokud se tedy zvolí vhodné odvlčovače vzduchu, celý proces vysoušení se může značně urychlit. V neposlední řadě Vám mohou vhodně zvolené odvlhčovače ušetřit i náklady.

Adsorpční a kondenzační odvlhčovače

Pokud stavba utrpěla havárii v podobě povodní či vytopení sousedy, adsorpční odvlhčovače a kondenzační odvlhčovače vzduchu jsou tím nejlepším řešením. Jaké odvlhčovače zvolit? Oba typy odvlhčovače je vhodné využít i pro vysoušení novostaveb či v případě potřeby udržet v budově konstantní vzdušnou vlhkost. Pokud využíváte oba druhy odvlhčovače, je nutné zabránit průniku vzduchu do místnosti. Znamená to tedy, že musíte utěsnit všechny otvory v místnosti a nedoporučuje se větrat. Aby mohly odvlhčovače odvést tu nejlepší práci, je vhodné v místnosti udržovat teplotu mezi 20-30 stupni Celsia.

Odvlhčovače jsou vhodné pro jakékoli obytné místnosti, sklady, sklepy, archivy apod. Pokud stavba utrpěla vytopení, odvlhčovače využijete i na vlhké zdivo.

Vytápění místnosti během vysoušení

V místnostech, kde probíhá vysoušení a odvlhčovače pracují na plný výkon, nesmí teplota klesnout pod 20 stupňů Celsia. Respektive pokud se tak stane, je zapotřebí dané místo tzv. temperovat. Temperování si můžete zajistit klasickým vytápěním za pomoci topení. Pokud však bylo poškozeno, můžete si nainstalovat odvlhčovače s topnou spirálou nebo odvlhčovač doplnit o přímotop. Pokud byste odvlhčovače nevyužili a rozhodli se místnost místo vysoušení přetápět v domnění, že dojde ke stejnému výsledku jako za pomocí odvlhčovače, byla by to velká chyba. Dočkali byste se akorát plísní, kterým byste tak vytvořily ideální podmínky pro šíření. Určitě se tedy nedoporučuje princip odvlhčovače opomíjet.

Odvlhčovače aneb zrychlení vysoušení

Jaké odvlhčovače zvolit, aby Vám ušetřil či zkrátil čas, který je k vysoušení potřeba?

Velký význam použití odvlhčovače

Pokud se s vlhkým zdivem či vzduchem potýkáte, a přesto odvlhčovače nechcete využít, zaděláváte si tak na velké problémy. Provádět vysoušení za pomoci klasického topení s následným větráním je velice ekonomicky nevýhodné a navíc se vlhkosti nezbavíte úplně. Dospějete pouze k tomu, že vysušíte vrchní vrstvu stěny. V případě absence odvlhčovače, by tedy vlhkost byla stále zakořeněna hluboko ve Vašem zdivu. Svépomocné vysoušení tedy není vhodné řešení jak se vlhkosti zdiva a vzduchu zbavit. Odvlhčovače zde hrají naprosto nepostradatelnou roli.

Dříve či později, by se nám neprofesionálně provedené vysoušení ozvalo v podobě opětovně vlhkých zdí, kdy by vlhkost vystoupila z hlubin stěn opět na povrch.

Pokud ovšem využijete odvlhčovače, tyto problémy Vám naprosto vymizí. Vysoušení je kvalitně provedeno. Prostory jsou pečlivě uzavřeny a je zamezeno přílivu vlhkého vzduchu do místnosti. Odvlhčovače představují pro vysoušení naprosto nepostradatelný prvek. Odvlhčovače tedy zajišťují uzavřenou cirkulaci vzduchu. Nastává situace, kdy odvlhčovačem prochází vzduch, který je zbaven vlhkosti a znovu se vrací do prostoru. Tento vzduch je poté teplý a suchý. Je na sebe posléze schopen navázat přebytečnou vlhkost, která je odváděna do tzv. sběrné nádoby. Tato nádoba se posléze vylívá do odpadu.

Navštivte také


Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru