Sanace po požárech

Pokud se Váš objekt či domácnost stane obětí požáru, je nutná urychlená sanace prostředí. Při požáru se do prostředí uvolňují nejen životu nebezpečné toxické látky, ale i extrémně agresivní plyny, jejichž složení závisí na materiálu, který byl požárem zasažen. Tyto zplodiny se dokážou dostat i do místností, které požárem zasaženy nebyly. Právě z tohoto důvodu doporučujeme započít sanace po požárech co nejdříve.

Odborní pracovníci společnosti MIBAG Sanace Vám pomohou s efektivní likvidací zakouřených stěn a stropů, aniž by byl nutný stavební zásah. Poradí si s odsáním sazí v elektrických přístrojích a rozvodech. Vyřeší problém s odstraněním zápachu spálenin a připraví Váš objekt pro konečnou zakončovací výmalbu.

Postup sanace po požárech

Prvním pravidlem, kterým byste se měli řídit, je zavolat odborníka a nesnažit se škody opravit svépomocí. Neodborná likvidace škod po požáru může celé situaci spíše uškodit. Někdy může dojít ke komplikacím a poškození předmětů, které by odborník na sanace po požárech a na sanace zdiva dokázal navrátit do původního stavu. Při sanaci objektu je nutné postupovat s absolutní pečlivostí. Dále je důležité nezapínat elektrické spotřebiče v postihnutých prostorech. Může dojít ke zkratu, jejich nenávratnému zničení nebo minimálně kontaminaci sazemi.

Před zahájením prací jsou nevratně poškozené části stavby vybourány nebo demontovány s následnou likvidací na oprávněné skládce. Opravitelný nábytek a součásti stavby jsou předány k repasi. Zároveň je v této fázi zasažený objekt zajištěn jak po stránce statiky (vzpěry, podchytávky), tak i z hlediska povětrnostních vlivů (zajištění střechy a oken). Zasažené stěny vodou jsou následně vysušeny pomocí vysoušečů.

 

Navštivte také


Rady a tipy

Jak uplatnit pojistku

Stále se setkáváme během naší práce s klienty, kteří svoji […]

Více >

Kde zasahujeme?

12.8.2017 - Sanace po požáru hotelu v Praze

V Praze došlo k požáru plastového zakrytí lešení na vnější […]

31.7.2017 - Sanace po požáru vícepodlažního domu v Praze

V Praze došlo k požáru v bytě vícepodlažního domu. Sálavým […]

30.6.2017 - Sanace po požáru brněnského bytu

Na základě dobrých zkušeností jsme byli pověřeni provedením sanace a […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru