Sanace staveb, budov

Sanace staveb, budov a průmyslových objektů je důležitá k vytvoření vhodného podkladu pro následnou povrchovou úpravu, například pro novou fasádu či zateplení.  Pokud chceme, aby nám nová omítka, fasáda či dlažba vydržela co nejdéle, je důležité sanaci nepodceňovat. Sanační práce provádíme na všech typech objektů – rodinných a bytových domech, administrativních budovách, ale také na církevních a památkově chráněných objektech (kapličky, kostely, katedrály…). Sanace staveb, budov

Sanace novostaveb

Při stavebních pracích je potřeba velkého množství vody. Čerstvá stavební směs obsahuje hodně vlhkosti, která brání v postupu dalších prací a dokončení stavby – hrubá stavba se musí nejdříve vysušit a na to je zapotřebí čas.

Času je však v dnešní době málo – investoři požadují krátké termíny dokončení a tuto technologickou nutnost neberou v úvahu. Čas, který je potřebný, závisí na mnoha faktorech. Část z nich je možné ovlivnit (hrubost potěru, větrání, teplota, množství vody přidané do směsi). Jiné faktory, jako například venkovní vzdušná vlhkost, jsou závislé na povětrnostních podmínkách.

Řádné a důkladné vysušení podlahových nátěrů je velice důležité pro možnost pokládky podlahových krytin, avšak na celkovou vlhkost v prostoru novostavby působí i vlhkost zdiva a omítek, která zvyšuje relativní vlhkost vzduchu a brání tak např. montáži dřevěných obložek dveří nebo může být příčinou deformace již položených podlahových krytin.

Často se setkáváme s domněnkou, že betonový potěr je dosušený po cca 28 dnech. To je však čas potřebný k vyzrání cementového potěru, na němž závisí jeho tvrdost, a obvykle ke kvalitnímu prosušení v celé hloubce potěru nestačí. Při použití anhydritového potěru je doschnutí ještě potřebnější, neboť za vyhovující vlhkost je běžně považována hodnota u betonu do 2,5% a u anhydritu do 0,6 % !

Sanace starší zástavby, sanace historických objektů

Vlhkost se samozřejmě objevuje i v již zabydlených objektech, kde projevující se vlhkost může mít mnoho jiných příčin – např. nasáknutí z důvodu závady na hydroizolacích, poškození odpadního potrubí nebo dešťového svodu či porucha vodovodního rozvodu, ale i různé netěsnosti. Odstraněním vlhkosti se zabrání tvorbě zdraví škodlivých plísní, dřevokazných hub, v zimních měsících promrznutí obvodového zdiva a následné narušení statiky domu, poškození povrchů podlah nebo poškození obkladů stěn nebo nábytku. Proto je třeba zahájit sanace staveb, budov či průmyslových objektů

Vysychání přirozenou cestou – větráním – často nepřináší žádaný efekt a je podstatně delší, protože je závislé na venkovní vzdušné vlhkosti a teplotě vzduchu. Metoda „topit a větrat“ přináší tak zvýšené náklady na vytápění a efekt vysušení je malý. Sušení je možné značně a velmi účinně urychlit odvlhčováním pomocí kondenzačních odvlhčovačů. Tyto přístroje zabezpečují intenzivní a cílené odebírání vzdušné vlhkosti a tím se podstatně zkracuje čas potřebný na vysoušení vlhkých materiálů.

Vysoušení pomocí kondenzačních vysoušečů však má také svá pravidla a je nutné vytvořit a dodržovat požadované podmínky. Při výběru vhodného typu vysoušeče je důležité přihlížet nejen k uváděnému odvlhčovacímu výkonu přístroje, ale také k velikosti a členitosti vysoušeného prostoru – ne vždy je nejvhodnější ten nejsilnější. Navíc se používají i podpůrné přístroje, které čas ještě více zkrátí.

Co vše sanace staveb, budov a průmyslových objektů obsahuje?

Navštivte také


Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru