Technologie a metody sanace

Při sanačních pracích se používá celá řada technologií a metod k odstranění vlhkosti. Základem úspěchu je jejich vhodná kombinace tak, aby bylo dosaženo maximálního efektu. MIBAG Sanace se zaměřuje na odstraňování a sanaci vodovodních škod či sanaci po požárech.

Základní metody sanace

technologie a metody sanace

Mechanické izolace

Mechanické izolace lze použít u cihelného i kamenného zdiva, musí ovšem existovat průběžná ložná spára ve zdivu. Vrážení nerezových plechů je kvalitní způsob ochrany budovy před zemní vlhkostí. Ocelové desky jsou zaráženy do průběžných spár ve zdivu. Sanace vrážením plechů je rychlá metoda a lze ji provádět za běžného provozu objektu. Používají se chrom-nikl-ocelové desky vysoké tuhosti, která zaručuje, že ani u masivního zdiva nedojde k deformaci desek.

Chemická injektáž

Tato metoda se používá pro kamenné, smíšené i betonové zdivo. Do zdi se vyvrtají otvory, do kterých se injektuje speciální hydrofobní prostředek. Je možno je kombinovat s utěsňujícími látkami. Hydrofobní látky ze své podstaty odpuzují vodu a zabraňují tak pronikání vzlínavé vody do zdiva. Způsob provedení injektáže je ovlivněn složením zdiva, výskytem dutin ve zdivu, či množstvím usazených solí. Při vysoké vlhkosti zdiva se používá tlakové injektážní čerpadlo s regulací tlaku. Umístění jednotlivých otvorů je zvoleno tak, aby při injektáži nebyla narušena statiky budovy. Vyvrtané otvory jsou vyčištěny vzduchem a poté napuštěny chemickým materiálem. Poté se otvory vyplní či uzavřou maltou.

Odvětrávací metoda

Pro tuto metodu se využívá tzv. komínový efekt. Principem je rozdíl hmot teplého a studeného vzduchu a tlaku větru. Vlhký vzduch je odváděn pomocí dutin ve zdivu nebo podlaze. Tato metoda je účinná pouze pro nízkou míru vlhkosti a bývá nejčastěji používána jako doplňkové opatření v kombinaci s dalšími metodami.

MIBAG Sanace provozuje vlastní půjčovnu vysoušečů s nabídkou kondenzačních vysoušečů a adsorpčních vysoušečů

Navštivte také


Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru