Vysoušeče

Člověk potřebuje ke svému životu určitou vlhkost vzduchu. Pokud ale vlhkost, kterou dýcháme, dosáhne nepřiměřeně vysoké výše, dochází naopak k problémům, které se projevují vznikem nebezpečných plísní na zdech, zatuchlým vzduchem apod. Pomohou Vám vysoušeče.

Vysoušeč vlhkosti je zařízení sloužící pro snižování nadměrné vlhkosti v místnostech či zdivu. Lze jej také použít pro udržování požadované procentuální vlhkosti. Najde využití v obytných místnostech, skladech, sklepích, šatnách, archivech, čekárnách a podobně. Řeší také problémy s vysoušením vlhkých zdí po povodních či vytopení sousedy.

Kondenzační vysoušeče

Při použití kondenzačního vysoušeče dochází ke srážení (kondenzaci) vlhkosti obsažené ve vzduchu uvnitř vysoušeče. Vlhký vzduch nasáván ventilátorem do přístroje, kde je veden přes výparník, který jej ochladí pod rosný bod. Vlhkost obsažená ve vzduchu tak zkondenzuje na plochách výparníku a kapičky jsou odvedeny do sběrné nádoby. Poté je vzduch zahříván na teplotu vyšší než je teplota okolí – kondenzační vysoušeč tedy zároveň prostor vytápí. Tepelná energie, která je takto k dispozici, je v závislosti na množství zkondenzované vody, několikanásobně vyšší, než odpovídá energetické spotřebě přístroje.

Adsorpční vysoušeče

Adsorpční vysoušeče jsou vysoce účinnou metodu vysoušení. Vzduch prochází přes silikagelový materiál, který se kontinuálně tepelně regeneruje. Vzdušná vlhkost je zachycena na silikagelovém matriálu, čímž dojde k narušení rovnováhy vlhkosti ve vzduchu. Díky tomu se začne vlhkost z vysoušeného materiálu odpařovat. Okruh pracuje bez kompresoru a náplně chladivem. Předností této metody je dosahování extrémně nízkých hodnot vlhkosti při stabilním výkonu i při nízkých teplotách.

Horkovzdušné vysoušeče

Horkovzdušné vysoušeče díky přímému zdroji tepla zvyšují teplotu vzduchu a tím i jeho schopnost pohlcovat vlhkost. Dochází tak k odpařování vlhkosti z daného materiálu. Po určité době se vzduch vlhkostí naplní a je tak třeba vyvětrat.

Jak a kde vysoušeč použít?

Tím, že vysoušeč snižuje vlhkost prostoru, ve kterém je umístěn, snižuje samozřejmě i vlhkost zdí, dřevěných konstrukcí apod., protože suchý vzduch v prostoru s vysoušečem má tendenci “odsávat“ vlhkost z míst a předmětů, které mají vyšší vlhkost, a tím postupně odvlhčuje vlhké stavby.

Navštivte také


Rady a tipy

Jak uplatnit pojistku

Stále se setkáváme během naší práce s klienty, kteří svoji […]

Více >

Kde zasahujeme?

17.4.2017 - Sanace panelového domu v děčínských Boleticích

Na konci ledna došlo v boletickém panelovém domě k požáru. […]

5.4.2017 - Požár v restauraci ve Starém Plzenci

Ve Starém Plzenci došlo k požáru ve vícepodlažní starší budově […]

13.3.2017 - Sanace po požáru v autosalonu v Přerově

V polovině ledna letošního roku hořelo v autorizovaném servisu a […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru