Sanace vytopené lázeňské budovy v centru Karlových Varů

Příčina

V současnosti zasahujeme v historickém centru Karlových Varů. Jedná se o vícepodlažní historický lázeňský dům stojící samostatně centru Karlových Varů poblíž Grandhotelu PUPP. Byl postaven roku 1895 stavitelskou firmou Fellner a Helmer, která postavila ještě další významné objekty v Karlových Varech. Objekt je národní kulturní památkou (časem se z ní pravděpodobně stane památka UNESCO).

V podkroví objektu na úrovni 4.n.p. došlo k prasknutí požárního hydrantu a následnému masívnímu vytopení objektu vodou. Voda protekla všemi podlažími v této části objektu až do suterénu.
Celkový rozsah vysoušených prostor je 1600m² ve čtyřech podlažích.
Byly poškozeny především omítky, a to jak stěn tak stropů. Měřením byla prokázána vlhkost škvárových násypů a železobetonových desek. Dále měření prokázala vysokou vzdušnou vlhkost od 1.n.p. výše.

Řešení

Budeme muset vybourat dřevěné podlahy pro vysoušení betonových konstrukcí a násypů.
V místech, kde nelze demontovat stávající podlahy budeme do konstrukce podlahy vhánět předsušený vzduch pomocí středotlakých horkovzdušných turbín. Pro dosušení silných nosných zdí je navrženo mikrovlnné vysoušení s montážní sadou urychlující celkovou dobu vysychání.

Pokud by nedošlo k rychlému vyschnutí konstrukcí, vedlo by to k postupné krystalizaci solí v omítkách s ozdobnými štukaturami a jejich naprosté degradaci zasolením a následným roztrháním struktury.

Předpokládáme, že stavební konstrukce vyschnou přibližně za 40 dní následných 20 dní se bude dosušovat zbytková vlhkost.

Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

11.10.2017 - Sanace po požáru v podkroví rodinného domu

K požáru rodinného domu došlo v odpoledních hodinách, kdy majitelé […]

28.9.2017 - Sanace objektu po požáru v Praze

V Praze zahořelo v bytovém domě. Došlo k velkému poškození […]

8.9.2017 - Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru