Odstranění plísně

Nepodceňujte podezřele tmavé a postupně se rozšiřující flíčky a mapičky na stěnách ve Vašem domě či bytě. Ve vlhkých prostorech se výborně daří nejrozličnějším druhům plísní, které mohou být zdrojem nejrůznějších onemocnění. 

Co je plíseň a jaký způsob sanace zvolit?

Plísně jsou mikroskopické houby, které rostou všude tam, kde je dostatek vlhkosti. Ve venkovním prostředí rostou nejčastěji na rostlinném opadu a v půdě. Mohou růst v širokém rozmezí teplot, většinou rostou dobře při teplotě kolem 25 °C. Proto se plísním po celý rok daří v domech s vlhkými zdmi. Plísně však dokážou růst a rozmnožovat se i při teplotách pod 10 °C, známe je rostoucí např. i na potravinách v lednici. Takže mohou růst i na zdech bytů, ve kterých se příliš netopí.

Na zdech jsou živinami pro plísně mikročástečky organické hmoty z ovzduší. Odstranění plísně znamená snížení rizika vzniku alergií u Vás či Vašich nejbližších, především děti jsou na plísně velice citlivé a proto je důležité, zamezit znovu vzniknutí plísně u Vás doma. odstranění plísně

 Odstranění plísně jednoduše a rychle

Opláchněte dřevěné prvky – dveře, okna, schody… Aby se zabránilo tvorbě plísně, použijte vhodný desinfekční prostředek. Otevřete okna ve všech místnostech, i v těch, které nebyly zasaženy přímo vodou. Proudění čerstvého vzduchu pomáhá při vysoušení dutin ve zdech i při vysychání vnější i vnitřní strany zdi. V případě, že vlhkost neustupuje, je nutné použít kvalitní vysoušeče.

V případě, že si na plísně netroufnete sami, protože se vyskytla ve velkém množství – zavolejte odborníkům na sanace! Vyřešte problém s plísněmi jednou provždy, kontaktujte naše pracovníky.

Navštivte také


Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru