Vysoušení vlhkého zdiva

Potřebujete pomoci s vysoušením vlhkého zdiva ve Vašem objektu? Dokážeme Vám pomoci! Ať se jedná o vlhké zdivo vzniklé následkem povodní či havárií vodovodu,  víme jak na to. Základním bodem úspěchu je respektovat zákonitosti fyziky a zajištění takových podmínek, aby vysoušení zdiva probíhalo efektivně a rychle a to pomocí vysoušeče, atd. MIBAG Sanace Vám pomůže s odstraněním vlhkosti ve  zdivu po záplavách či vodovodních havárií.

Nasazení správné technologie k vysoušení zdiva

Topné tyče

Při nasazení topných tyčí je nejprve odstraněna omítka a následně zeď vysušena pomocí topných tyčí. Přitom jsou tyto speciální topné tyče vsazovány do vytvořených otvorů zasaženého vlhkého zdiva. Zdivo je následně vyhříváno na teplotu, kdy dochází k odpařování vlhkosti do prostoru.

Infračervené záření

Části staveb, ale i dřevěné díly, mohou být tímto způsobem velmi rychle, bezpečně a šetrně vysoušeny. Infračervené paprsky zasáhnou vlhký povrch stěn a absorbují vodu. Energie je přeměněna v teplo. Stálý přívod energie způsobuje odpařování vody na povrchu stavebních částí i vytahování vody z hloubky stavebních dílů. Vlhký vzduch může být odstraněn otevřenými okny, odsáváním nebo pomocí přístrojů na odvlhčování vzduchu.

Mikrovlnné vysoušení

Metoda vysoušení vlhkého zdiva jednorázovým odvlhčením je spolehlivý a velmi rychlý způsob pro zbavení vlhkosti v objektu, kdy nezáleží na tloušťce ani na druhu materiálu. Zajistí výrazný úbytek vlhkosti ve všech konstrukcích objektu. Základní myšlenkou mikrovlnné technologie je, aby vysoušení probíhalo směrem zevnitř k povrchu. Voda sama vytváří teplo potřebné pro vysoušení zdiva, takže zde může působit difuze vodních par směrem zevnitř ven. Mikrovlny mohou proniknout do většiny stavebních látek a materiálů, z části ale i skrz ně a vytvářejí ve spojení s existující vlhkostí teplo. Volná vlhkost putuje – opakovaně se odpařující a kondenzující – postupně k povrchu, aby se tam definitivně odpařila do prostoru. Vlhký vzduch, který se tak dostane do prostoru, je poté následně odstraněn pomocí otevřených oken, odsáváním, nebo pomocí přístrojů na odvlhčování vzduchu.

Vysoušení zdiva sálavými panely

K výraznému snížení vlhkosti v konstrukcích v suterénních prostorech či ve spodních stavbách používáme metodu vysoušení tepelně sálavými panely. Díky pozvolnému a citlivému způsobu jsme schopni zaručit dokonalé vysušení. Vysoušení vlhkého zdiva touto metodou probíhá tak, že sálavý panel vysouší plochu, kterou ohřívá a tak vlhkost ve zdivu postupuje k teplejšímu povrchu. Vodní páry vystupující v prostoru mezi sálavým panelem a zdivem rychle odvádí do prostoru.

Navštivte také


Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru