Zdravé prostředí v dřevostavbách

Velice populární je bydlení ve zdravém prostředí, v přírodě a v domech postavených z přírodních materiálů. Nejpopulárnější jsou bezesporu dřevostavby – domy postavené z opracované smrkové kulatiny. Tyto dřevostavby mají neopakovatelné kouzlo, bydlení v nich je příjemné a zdravé. V domech postavených ze dřeva je optimální vlhkost vzduchu, které prakticky nekolísá. V zimě dokáže dřevo přebytek vlhkosti jednoduše absorbovat a v létě se případný přebytek vlhkého vzduchu jednoduše vyvětrá nebo jej dřevo vstřebá a zpracuje.

V žádné jiné stavbě nenajdete vyváženější poměr vlhkého vzduchu. Často si dřevostavby pořizují lidé s různými dýchacími potížemi.

Vnitřní vybavení dřevostavby

Při plánování a stavbě dřevostavbyse nemusíte omezovat vůbec v nčem. Vnitřní část dřevostavby se zařizuje stejně jako jakákoli jiná stavba. Pokud nechcete v některých místnostech – třeba kvůli zvýšené vlhkosti – nechat holé dřevo, můžete jej obezdít třeba sádrokartonem. Veškeré vnitřní vybavení se používá standardní.

Podlahy v dřevostavbách

Nejčastěji se v dřevostavbách používají podlay dřevěné. Nejlépe ladí s celou atmosférou stavby. Při použití moderních ochraných nátěrů jsu dřevěné podlahy schopny vydržet řadu let. Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodné podlahy, podívejte se na nabídku společnosti podlahy Ostrava – firmu KS Parket. V jejich vzorkové rodejně v Ostraěv-Poruěb si můžete prohlédnout širokou škálu podlah všech možných povrchů a barev.

K dřevěnému schodišti je také vhodné instalovat funkční zábradlí jako estetický doplněk interiéru a jako ochrannou zábranu. Jedním z nejoblíbenějších je nerezové zábradlí – nabízí nejvíce možností ve spojení s ostatními materiály a je esteticky vhodné prakticky do každého interiéru. Kvalitní nerezové zábradlí má velice dlouhou životnost při zanedbatelné údržbě.

Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru