Jak může suchý vzduch škodit

Na naše tělo, tedy na jeho zdraví, může mít vliv celá řada věcí. Samozřejmě některé souvisí s naším životním stylem a se stravou, a některé souvisí jenom s tím, v jakém prostředí žijeme, a jaký dýcháme vzduch. A nyní nemáme na mysli pouze jeho znečištění, ale i to, jaké je vlhkosti. Je totiž dokázáno, že velmi suchý vzduch může našemu tělu výrazným způsobem škodit.

Především způsobuje potíže v našich dýchacích cestách. Jedním z největších problémů může být vysychání sliznic. V návaznosti na to může docházet také k nepříjemnému suchému kašli, nebo k ucpanému nosu. Tím vším tělo reaguje na to, že daný vzduch rozhodně není tím pravým, co potřebuje. S tím může samozřejmě souviset i případné onemocnění našich horních, ale i dolních cest dýchacích.

Jaký máte pocit po probuzení?

Kromě toho může řada z nás znát pocit, kdy se ráno probudí a má velké bolesti v krku. I ty nemusí nutně značit pouze nemoc, ale právě suchý vzduch, který tyto problémy způsobí. Problémy však mohou jít ještě dále, a to mimo naši dýchací soustavu. Častým problémem, a to nejenom u dětí, může být extrémně vysušená pokožka, se kterou souvisí i popraskané rty. Stejný problém se vzduchem způsobuje i pálení očí, nebo extrémní pocity žízně. To vše může působit na první pohled banalita, jako je nedostatečná vlhkost vzduchu. Vyvrcholit však může i nepříjemnou bronchitidou, nebo laryngitidou, která poskytuje často děti.

Řešením samozřejmě je získat v naší domácnosti vlhčí vzduch. To lze například umístěním mokrých látek například na topení, nebo mnohem efektivněji, a to pomocí zvlhčovače vzduchu. Ten samozřejmě odvede svou práci mnohem lépe, a díky tomu dokáže také výrazným způsobem ochránit i naše zdraví. A to by mělo být na prvním místě. Zajímavostí určitě je, že na trhu neexistují pouze parní zvlhčovače, ale také zvlhčovače ultrazvukové, které samozřejmě plní stejnou funkci.

Rady a tipy

Jak uplatnit pojistku

Stále se setkáváme během naší práce s klienty, kteří svoji […]

Více >

Kde zasahujeme?

30.6.2017 - Sanace po požáru brněnského bytu

Na základě dobrých zkušeností jsme byli pověřeni provedením sanace a […]

23.6.2017 - Sanace po požáru ve Zlíně

Ve Zlíně došlo v obývacím pokoji rodinného domu k požáru. […]

6.6.2017 - Sanace po požáru hotelu v Praze

Na konci března došlo v Praze k požáru v hotelovém […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru