Jak výkonnou klimatizaci použít do svého bytu?

V souvislosti s klimatizacemi se velmi často hovoří o tom, jaký mají, nebo jaký by měly mít výkon. Obec lze říci, že ty nejmenší výkony mají klimatizační jednotky mobilní, a těmi největšími výkony se naopak pyšní klimatizace stacionární. A právě zvolený výkon by měl korespondovat s tím, v jak velké místnosti bychom měli danou jednotku používat. Mezi ty nejmenší výkony, které na trhu existují, patří mobilní klimatizace s výkonem pod 2,6 kW. Ty jsou ideální do místností, kde jejich vnitřní plocha nepřesahuje 16 až 20 metrů čtverečných.

Fotografie - Výkonná klimatizace

Jednodílná výkonná klimatizace

Jakou jednotku do větších místností?

Pokud však chceme jednotku používat u větších ploch, je ideální zvolit jak mobilní jednotku dvoudílnou, tak i stacionární. Obě totiž požadované výkony poskytnou. Pokud se plocha naší místnosti pohybuje v rozmezí od dvaceti do 25 metrů čtverečných, není problémem zvolit jednotky pod výkon 3,5 kW. U větších je poté ještě alespoň polovinu kilowatty výkonu přidat. Taková jednotka by poté měla pohodlně uchladit i místnost, jejíž maximální plocha je okolo 30 čtverečných metrů.

Ukázka dvoudílné výkonné klimatizace

Dvoudílná výkonná klimatizace

Jak na ty největší prostory?

Samozřejmě tím dané prostory bytů nekončí. Zvláště potom v současné době, kdy je trendem jedna velká centrální místnost, spojená s kuchyňským koutem. V tomto ohledu může její velikost i přesahovat 35 čtverečných metrů, tak bychom se měli orientovat výhradně na jednotky stacionární, okolo výkonu 4,5 kW. Jedině ty nám dokážou daný prostor pohodlně uchladit.

V souvislosti s tím je ale třeba říci také to, že velmi souvisí také další aspekty, a to právě dané místnosti, kterou chceme chladit. Roli zde hraje i celková izolace nebo množství oken, ale samozřejmě také to, na jakou světovou stranu je orientována. To vše má v konečném důsledku vliv na to, jak výkonnou klimatizaci budeme potřebovat, jelikož ne všechny prostory jsou v tomto ohledu identické.

Podívejte se na kompletní nabídku mobilních klimatizací na vzdusin.cz.

Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru