Povrchová či závažnější vlhkost? Pro odvlhčovače není nic problém!

V případě, že Vás trápí vlhkost, ať už v novostavbě či jakékoli jiné déle zabydlené budově, doba vysoušení se může značně lišit. Mimo jiné záleží také na tom, zda je zvolena vhodná metoda vysoušení. Období, na které je třeba si odvlhčovače zapůjčit se tedy značně liší. Může to být pár dnů, ale i měsíce. Průměrnou dobu vysoušení, lze však odhadnout zhruba na tři týdny. U odhadování časové náročnosti s bojem proti vlhkosti, velmi záleží na tom, co ji způsobilo a hlavně, v jak pokročilém stavu nyní je. Může se jednat o povrchovou vlhkost, kdy je zasažena omítka či určité prostory podlahy. Pokud se však jedná o budovy, které byly zasaženy těžkými povodněmi či silnou havárií, bude doba vysoušení oproti lehké vlhkosti, podstatně delší. Jestliže se tedy potýkáte s vlhkostí vsáknutou hluboko do zdiva i podlah, vysoušení bude časově náročnější, odvlhčovače si však i s těmito případy hravě poradí!

Jak P1170566výkonné odvlhčovače zvolit?

Aby se doba vysoušení zbytečně neprodlužovala, odvlhčovače by neměly být příliš silné, ale ani příliš slabé. Silnost či slabost odvlhčovače se řídí podle množství vody, které je schopen odvlhčovač pojmout. Vysoušení by se nemělo ani příliš odkládat, jelikož v obou případech by pak mohlo dojít k závažnému poškození stavby. V případě, že řešíte pouze povrchovou vlhkost, je vhodné zvolit odvlhčovače s nižším příkonem. Na závažnější vlhkost je dobré vybrat odvlhčovače, které mají příkon vyšší. Pokud je vysoušení zapotřebí ve více patrech, můžete zvolit variantu zapůjčení více odvlhčovačů najednou s umístěním vždy do samostatného patra.

Jde vysoušení a větrání dohromady?

Pokud je již zapotřebí místnost vyvětrat, měli byste práci odvlhčovače přerušit a vypnout ho. U vysoušení se rozhodně větrat nedoporučuje, jelikož to jednoduše nemá žádný význam, ba právě naopak. Pokud jsou letní dny, tak vlhkost vzduchu je příliš vysoká a naopak v zimě, je vzduch sice suchý ale bohužel příliš chladný. V případě teplého dne byste si tedy vlhkost do místnosti znovu přitáhli a v případě dnů chladných, se místnosti ochlazují a vypařování vlhkosti z objektů, se zastavuje.

Rady a tipy

Únik vody z přívodního potrubí do venkovního bazénu

V průběhu července jsme vyhledávali únik vody z přívodního potrubí […]

Více >

Kde zasahujeme?

21.11.2017 - Sanace bytu po požáru dopadla na jedničku

Našemu klientovi vyhořel v Praze 2 celý byt. Požár vznikl […]

13.11.2017 - Technici společnosti MIBAG provedli kompletní vysušení vytopené školy v Krupce na Teplicku

V květnu došlo k vytopení části Základní školy Boženy Němcové […]

30.10.2017 - Sanace po vodovodní škodě ve městě Brušperk

Na základě spokojenosti klientů s naší prací jsme byli osloveni […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru