Vysoušení podlah a stropů

Vysoušení podlah nebo stropů novějšími způsoby je činnost vyžadující odborné znalosti a proto Vám doporučujeme obrátit se na naše odborné pracovníky, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti.

Pokud chcete dosáhnout opravdu důkladně a precizně provedeného vysušení, je potřeba, aby z místnosti byly odstraněny veškeré nasáklé koberce a nábytek z objektu. Pokud je ponecháte někde v objektu, podílejí se na zvýšení vlhkosti v budově. Též je třeba odstranit PVC či plovoucí podlahy i s podkladovou vrstvou a dost často je třeba vytrhat i dřevěné podlahy, aby vznikl prostor pro maximální odpařování.

Dnešní stavby mají většinou pod podlahovým potěrem tepelnou a zvukovou izolaci z polystyrénu, minerální vaty či jiných materiálů. Voda, která se do těchto míst dostala, zde po vysušení podlahového potěru může zůstat a páchat následné škody. Dochází ke vzlínání a poškození podlahových krytin jako jsou parkety, plovoucí podlahy, PVC. Též se může objevit vzlínání do zdiva s následnou plísní. Vlhkost vnitřní izolace může způsobit zhoršení izolačních vlastností i průsaků stropů. Dříve se vlhkost řešila kompletním vybouráním podlah až na základovou nebo stropní desku nebo vrstvu izolace. Při tomto způsobu vysoušení ale může dojít i ke vzniku dalších škod spojených s bouracími pracemi a tato varianta je poměrně finančně dosti náročná.

Vyklizení místnosti před vysoušením

Odstraňte mokré koberce a nábytek z domu. Pokud je ponecháte někde v objektu, podílejí se na zvýšení vlhkosti v budově. Též je třeba odstranit PVC či plovoucí podlahy i s podkladovou vrstvou a dost často je třeba vytrhat i dřevěné podlahy, aby vznikl prostor pro maximální odpařování.

Vysoušení izolace

Dnešní stavby mají většinou pod podlahovým potěrem tepelnou a zvukovou izolaci z polystyrénu, minerální vaty či jiných materiálů. Voda, která se do těchto míst dostala, zde po vysušení podlahového potěru může zůstat a páchat následné škody. Dochází ke vzlínání a poškození podlahových krytin jako jsou parkety, plovoucí podlahy, PVC. Též se může objevit vzlínání do zdiva s následnou plísní. Vlhkost vnitřní izolace může způsobit zhoršení izolačních vlastností i průsaků stropů.

Dříve se vlhkost řešila kompletním vybouráním podlah až na základovou nebo stropní desku nebo vrstvu izolace. Při tomto způsobu vysoušení ale může dojít i ke vzniku dalších škod spojených s bouracími pracemi a tato varianta je poměrně finančně dosti náročná.

Nucená cirkulace při vysoušení

Dnes existují modernější sanační metody, které umožňují komplexní vysoušení s daleko menšími stavebními zásahy do konstrukce domu. Jedná se o tzv. metodu nucené cirkulace suchého vzduchu v celé vysoušené ploše. Do připravených otvorů se vhání pod tlakem suchý vzduch a na dalších místech je odsáván vzduch nasycený vlhkostí. Doba vysoušení je odvislá na několika ukazatelích – množství zatečené vody, čas kdy voda působila na materiál, druh materiálu, který byl zasažen, počasí při vysoušecích prací a pod. Obecně se dá říci, že se jedná o dobu okolo 14 dní potřebnou na vysoušecí práce.

Vysoušení podlah a stropů u novostaveb

Vlhkost v objektech (domech či bytech) je vždy nežádoucí. Nemusí se týkat pouze objektů zasažené záplavami či havárií. Své místo zde mají také novostavby. Odstranění vlhkosti je v každém případě nutné. Mezi nejčastější problémy, které vlhkost podlahy či stropu způsobuje, patří zejména výrazné zpomalení pokládky dlažby, podlahových krytin nebo montáže dřevěných prvků, palubek a obložek.

Pro efektivní vysoušení se používá kombinace kondenzačních ventilátorů, vysoušečů a odvlhčovačů.

Vysoušení podlah a stropů u zabydlených objektů

V zabydlených objektech se jedná v nejčastějších případech o následek vodovodní havárie či živelné pohromy. Zatečení vody do konstrukcí podlah či protečení vody stropem je nutné začít ihned řešit – zabráníme tím vzniku zdraví škodlivých plísní a minimalizujete následné škody na vybavení prostor.

Dokážeme vyřešit každou situaci! S námi se následků bát nemusíte, jsme profesionálové. Kontaktujte naše odborníky na sanace, kteří se o vše postarají a vyřeší za Vás.

Navštivte také


Kde zasahujeme?

31.3.2015 - Mibag sanace rozšířil portfolio služeb

Vážení zákazníci, nově jsme si pro Vás připravili nadstandardní nabídku […]

25.3.2015 - Rakouský Mibag sanace slaví 30 let

Naše domovská pobočka v Rakousku letos slaví krásných 30 let […]

16.3.2015 - Vysoušení po nehodě podlahového topení v Dobřichovicích

Podlahové topení je dnes velkým trendem, protože odpadá starost o […]

Kontakt

Volejte zdarma 800 163 547

Najděte svého obchodníka!

Zaslat poptávku

Zajímavosti z oboru